aktuálně: 37 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Předpověď počasí pro řidiče na pondělí 19. ledna 2009

19. ledna 2009

V první pracovní den již čtvrtého týdne roku 2009 čeká na řidiče oblačné až polojasné počasí, na horách zpočátku ojediněle sněhové přeháňky. Postupně od západu přibývání další oblačnosti a v Čechách odpoledne a k večeru místy déšť nebo déšť se sněhem.

Ojediněle srážky mrznoucí. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem +2 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na horách na severu postupně s nárazy 20 až 25 m/s.

Pozor na mrznoucí srážky, které mohou na mnoha úsecích vytvořit na silnici ledovku.

Výskyt nebezpečných jevů:

- pozor na ledovku

- ve vyšších polohách hrozí husté sněžení včetně sněhových jazyků

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >