Fantastická soutěž s nervy drásajícím závěrem byla víkendová Mecsek Rally v okolí maďarského města Pécs. Nejtěsnějším vítězstvím v historii šampionátu IRC zvítězil Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport na voze Škoda Fabia Super 2000 před Thierry Neuvillem na Peugeotu o neskutečných 0.8 sekundy! Třetí místo obsadil Freddy Loix na další Fabii. Kopecký se posunul do čela hodnocení IRC, Škoda si upevnila vedoucí pozici ve značkách.
Soutěž začala v pátek úvodním městským prologem (1,2 km) v centru města Pécs, jeho výsledky se však do celkového hodnocení soutěže nepočítaly. Sobotní i nedělní etapa se jela za slunečného počasí, modré oblohy, teplot přes 30 stupňů Celsia a rychlostních průměru přesahujících 120 km/h. Celá soutěž se nesla především ve znamení souboje Jana Kopeckého a Andrease Mikkelsena na vozech Škoda Fabia Super 2000. Sobotní etapa, jež byla zkrácena o poslední erzetu, končila rozdílem 8.7 sekund mezi oběma jezdci. Souboj Mikkelsena s Kopeckým pokračoval i v nedělní závěrečné etapě, ve které Mikkelsen stále navyšoval náskok a nezadržitelně se blížil ke svému prvnímu vítězství v IRC. V předposlední rychlostní zkoušce však Mikkelsen vyletěl z trati a soutěž pro něj skončila. Na první místo se tak posunul Kopecký a ve strhujícím závěru odolal mocně finišujícímu Neuvillovi o 0.8 sekundy! Skvělé páté místo obsadil při své IRC premiéře Hermann Gassner z týmu Red Bull Škoda, před ním byla jen kompletní špička IRC.
Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Blahopřeji Honzovi a Petrovi k jejich druhému letošnímu vítězství - soutěž byla dramatická stejně jako ve Zlíně. Velmi nás mrzí vypadnutí Andrease, měl nakročeno ke skvělému výsledku. Získali jsme i důležité body do hodnocení značek a Jan Kopecký je nyní v čele celé IRC, takže můžeme být v tuto chvíli spokojeni. Závěr sezóny však bude s ohledem na koeficienty posledních dvou soutěží ještě hodně zajímavý a napínavý.“
Jan Kopecký: „Určitě si zde zasloužil vyhrát Andreas, byl nejrychlejší ze všech. My jsme měli štěstí, i to je však k závodění potřeba. Nyní jsme v čele šampionátu IRC, což je velmi pozitivní do závěrečné fáze seriálu.“
Freddy Loix: „Soutěž jsme rozjeli dobře, pak jsme však začali ztrácet, a přestože jsme se opravdu snažili a auto fungovalo výtečně, na lepší umístění to nestačilo. Nyní nás čeká Rally San Remo, to je má oblíbená soutěž, věřím, že na ní budeme úspěšnější.“
Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?
zobrazit článek >Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?
zobrazit článek >Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.