aktuálně: 37 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Lužičky odstartují sprintové tažení Miroslava Jakeše

21. dubna 2011

Jako nejvýše nasazený vůz třídy 3 figuruje ve startovní listině Rally Lužické hory dvojice Miroslav Jakeš - Petr Gross. Nově sestavená posádka odstartuje s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, připravovaných ve stáji Kresta Racing.

Pro juniorského šampióna 2010 bude letošní sezona v mnohém specifická. Od svého vstupu na českou scénu v polovině roku 2008 byly jeho prioritou dvoudenní podniky. Jen minimálně se Miroslav Jakeš objevoval ve sprintech, pokud ano, tak převážně na těch moravských či přesněji valašských. V okolí Hrádku nad Nisou si tedy odbude premiéru.

„Nikdy jsem v Lužičky nejel, ale nevnímám to, jako velký handicap. Letošní formát je v mnohém nový, takže až v průběhu závodu uvidíme, kde se asi budeme pohybovat. Konkurence speciálů WRC a S2000 nám zřejmě neumožní bojovat o nejpřednější pozice v absolutním pořadí, přesto se o to pokusíme. Jednoznačnou prioritou je co nejlepší výsledek v hodnocení produkčních vozů,“ říká rodák z Rožnova pod Radhoštěm, jehož nejlepším výsledkem ze sprintů je druhé místo absolutně při loňské Rally Jeseníky.

Speciál Mitsubishi Lancer Evo IX z dílen Kresta Racingu prošel přes zimu kompletní repasí, auto je osazeno evolucí tlumičů. Novinkou bude i složení posádky. Tradičního spolujezdce Tomáše Jakeše nahradí Petr Gross. Společně si spolupráci poprvé vyzkoušeli na testu, při kterém najezdili asi čtyřicet kilometrů.

„Jednalo se o funkční test, abych se po zimní pauze trochu rozjel a zvykl si na auto. Petr je jeden z nejlepších a nejzkušenějších domácích spolujezdců. Určitě mi předá hodně zkušeností. Už na testu mi radil, vytýkal mi některé věci. Jeho přítomnost v autě bude přínosem,“ věří jednadvacetiletý pilot, který odstartuje pod hlavičkou projektu Junior Sport Talent.

Spolujezdec Petr Gross naopak nebude v Lužických horách žádným nováčkem. Poprvé zde startoval už v roce 1984, společně s Vladimírem Bergerem se v nedávné minulosti zapsal i mezi vítěze tohoto závodu. Po absolvovaném testu se Petr Gross na společné starty s Miroslavem Jakešem těší.

„Už na testu bylo znát, že Mirek má obrovský cit pro auto. Určitě patří k největším talentům českého rallysportu. Jeho obrovskou rezervu vidím v rozpisu. Na něm musíme zapracovat, půjdeme více do detailů. Uvidíme při závodě, zda spolupráce bude fungovat,“ uzavírá Petr Gross.

-pr-

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >