aktuálně: 37 uzavírek, 3 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Martin Bujáček se chystá na sezonu 2011

1. března 2011

Uherskobrodský mladík Martin Bujáček se v tuto dobu již pečlivě připravuje na začátek letošní soutěžácké sezony. Posilovna a různé sporty jsou jeho nejlepšími přáteli těchto dní. Tento rok by měl mít Martin ve své kariéře nejobsáhlejší soutěžní program. Ale pěkně postupně, nejdříve se ohlédneme za rokem minulým.

Sezona 2010 se pro Martina Bujáčka nesla ve znamení návratu na tratě českých soutěží, protože na rok 2009 se nepodařilo sehnat potřebné finance na jeho účast v rally. Martinův úkol byl tedy jasný - opět si zvyknout na závodního Lancera a odjet tolik kilometrů, kolik jen bude možné. O přípravu Lancera EVO IX se po celý rok staral zlínský tým K.I.T. Racing a sluší se říci, že s autem nebyly žádné závažné problémy, což je skvělá vizitka pro tým p. Neumanna. Martin absolvoval celkem 10 soutěží. Je třeba podotknout, že v každé rally, které se loni zúčastnil, dokázal dojet až na cílovou rampu. Mimo to, taky pokaždé dojel v absolutním pořadí na bodech, což se určitě také cení. Taková spolehlivost se u mladého jezdce jen tak nevidí. Určitě na tom mají zásluhu i oba spolujezdci, ať už „sprintový“ komik Pepa Král, tak i Marek Omelka, se kterým odjel většinu loňské sezony. Pro svůj atraktivní jízdní styl je také oblíbeným jezdcem i pro diváky, které vždy rád potěší nějakým smykem...

Martin měl hlavně za úkol v loňském roce se opět sžít s technikou a postupně se po roční pauze dostat do závodního tempa. Proto začínal každou soutěž opatrně a postupně zrychloval. Zejména ve druhé polovině jednotlivých rally dokazoval, že se s ním bude muset počítat. Celkově v roce 2010 skončil Martin jako stříbrný mezi juniory. Letos by chtěl ostatní juniory, ale nejen je, určitě trošku prohnat.

V sezoně 2011 se Martin se spolujezdcem Markem Omelkou představí jak v Mezinárodním mistrovství České republiky, tak i ve sprintech. Celý rok pojede pod hlavičkou nového týmu BH CAPO Car Racing s osvědčeným Lancerem EVO IX , opět od K.I.T. Racing, který se právě v těchto dnech dokončuje. Dále se představí také v seriálu RallySlalom 2011, v kterém se letos pojede o mistrovský titul jak mezi amatérskými jezdci, tak se mohou účastnit i jezdci s licencemi.

Jak jde vidět, půjde do soutěží letos posádka opravdu naplno. Mladý jezdec potřebuje jezdit a jezdit a je dobře, že letos z toho auta takřka nevyleze. Martin s Markem také letos představí zcela nový design vozu. Prvním podnikem, jehož se Martin s Markem zúčastní, je Valašská rally, kde letos poprvé zaburácejí závodní motory naostro!

Libor Hladiš

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >