aktuálně: 37 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Klouzání s Blahoutem aneb Rally Slippery

15. ledna 2008

Předposlední den minulého roku byl pro řadu motoristických fandů dobrou příležitostí k odreagování. Na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami uspořádal AK Luka tým Milana Blahouta akci, při níž se na startu objevila řada vozů. Od civilů přes rallyové speciály až po otlučená rallyecrossová auta. Každý, kdo přijel, měl možnost vyzkoušet své řidičské dovednosti.

Ve startovní listině se nakonec objevilo 65 jezdců, kteří svedli během tří měřených jízd souboje, v nichž nechyběla správná porce adrenalinu. Podle následných ohlasů byla trať postavena dobře – byla rychlá i náročná, ale také bezpečná. I když pojem bezpečná je v případě, že se pokoušíte jet autem co nejrychleji, vždy velmi relativní. No, když nic jiného, aspoň tam nebyly stromy. Dostatek prostoru byl pro smyky, snaha trefit se do branky se zařazenou dvojkou či trojkou a uletujícím zadkem občas orosila čelo a nepřeberné množství přetočení dokazovalo, že to ne vždy vyšlo.

Rychlost a vyrovnanost prokazovali mnozí, například Roman Siegel na Nissanu Almera 2.0 GTi zajel časy 01:22,1 - 01:21,9 - 01:22,0. Je však těžké jmenovat, protože rychlých i rozevlátých jezdců bylo na trati mnohem víc.

Záměr akce vyšel dokonale. Svézt se, pobavit se. A protože se snad všem zúčastněným toto svezení pro radost líbilo, rozhodl se AK Luka tým připravit další akci stejného druhu. A bude-li přát počasí, mohlo by trochu zasněžit, i když tenhle optimismus vzhledem k předpovědím meteorologů možná není na místě.

Srdečně proto zveme všechny, kteří chtějí vyzkoušet či vylepšit své umění za volantem na letiště ve Dlouhé Lhotě u Příbrami na sobotu 26.1.2008. Propozice a průběh akce bude totožný, událost má však své jméno - I. rally Sliperry - Cup 2008. A proč Cup 2008? Podrobnosti někdy příště. Jedno z překvapení však můžeme prozradit už nyní – k akci se připojuje i Fan klub Fiat Tábor, který připravil poháry a diplomy pro tři nejúspěšnější jezdce na vozech Fiat.

A na závěr Vám položíme ještě jednu hádanku. Organizační tým doporučuje, aby na voze Milana Blahouta bylo startovní číslo 44. Máte tři možnosti:

1. počet koňských sil, které je Milan schopen uřídit

2. místo v celkovém pořadí, kde Milan skončí

3. nějak to souvisí s věkem

Podrobné informace k akci najdete na ZDE.

AK Luka Team

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >