aktuálně: 37 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Henning Solberg v Irsku s náhradním spolujezdcem

13. listopadu 2007

Henning Solberg bude mít v Irsku ztíženou situaci nejen tím, že tam bude statovat vůbec poprvé ve své kariéře, ale také tím, že navigátora mu bude dělat Göran Bergsten namísto Cato Menkeruda.

Ten má totiž mnohem důležitější úkol, než absolvovat Irskou rally. Se svojí manželkou očekávají prvního potomka a Cato u toho nechce za žádnou cenu chybět.

Menší výhodou je pro norského pilota také to, že i ostatní jezdci pojedou v Irsku poprvé, jelikož Irsko se do seriálu mistrovství světa zařadilo až v letošním roce. Cílem Henninga bude na asfaltu bodovat.

„Znovu vůbec nevím, co mohu od Irské rally očekávat,“ řekl na úvod Nor. „Z doslechu pouze vím, že je to velmi záludná rally. Trať je hodně úzká a nejvíce problémů údajně může nadělat proměnlivé počasí, které je pro britské ostrovy typické.“

„Mým cílem je zisk bodů. Chci se tedy dostat do bodované osmičky. Byl jsem letos velmi blízko bodů na každé asfaltové rally a doufám, že teď se to konečně podaří.“

„Spokojený jsem s výsledkem z Japonska, kde jsem skončil na třetím místě. Nesmím především udělat chybu. Ty mě vždy stojí hodně času a úsilí. Chci i s náhradním spolujezdcem bodovat,“ doplnil na závěr Solberg starší.

-ric-

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >