29. ročník Sheron Valašské Rally zahájil o uplynulém víkendu sedmidílný seriál Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v Rally. Posádka Mogul Racing Teamu Roman Kresta - Petr Gross, obhajující titul v absolutní klasifikaci MMČR chtěla na Valašsku navázat na vítězství z posledních dvou ročníků. Závěrečná rychlostní zkouška však vystavila zlínsko-boleslavské dvojici stopku.
„Chtěli jsme na posledních dvou rychlostních vložkách zatáhnout a zkusit ještě něco s výsledkem udělat i přes handicap v podobě desetivteřinové penalizace. Na prvním z těchto úseku se nám podařilo zajet nejrychlejší čas, nicméně při druhém průjezdu jsme již takové štěstí neměli a odstoupili jsme z poměrně banálních důvodů,“ říká Roman Kresta. „Na našem voze se uvolnila spona na hadici přívodu chladicí kapaliny a nechtěli jsme pokračovat s rizikem poškození motoru. Takové věci se stávají a k rally patří. My jsme se na soutěž připravovali jako na každý jiný podnik, bohužel nám tentokrát štěstí nepřálo. Nyní se již musíme soustředit na následující soutěž na Šumavě.“
Valašská rally však Mogul Racing Teamu přinesla i mnoho cenných poznatků pro pokračování dalších prací na Peugeotu 207 S2000. Cenná byla také přítomnost technika továrního týmu Peugeot Sport.
„Přestože se nám nepodařilo dojet na cílovou rampu, Valašská rally mnohé naznačila a náš tým vidí v průběhu soutěže mnoho pozitivního. Velké poděkování patří našim partnerům za podporu, kterou nám vyjádřili ať již svou osobní přítomností, či telefonáty a SMS zprávami a také všem fanouškům podél trati,“ uzavírají hodnocení úvodního podniku letošní domácí soutěžní sezóny Roman Kresta s Petrem Grossem.
Mogul Racing Team nyní čekají přípravy na druhý podnik MMČR, kterým bude ve dnech 15. - 17. 4. 2010 Mogul Šumava Rally Klatovy. Roman Kresta pak navíc absolvuje v barvách Kresta Racing s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX úvodní podnik sezóny sprintrally, kterým je o nadcházejícím víkendu Horácká Rally Třebíč.
Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?
zobrazit článek >Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?
zobrazit článek >Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.