Letošní sezóna je pro posádku Jan Šlehofer - Zbyněk Soběhart opravdu smolná. Po několika odstoupeních pro technické poruchy i jezdecké chyby přišla po skončení SEVENOAKS Rally Příbram také černá kaňka v podobě diskvalifikace.
Samotná soutěž se nesla ve znamení souboje s tradičními rivaly – Antonínem Tlusťákem a Janem Škaloudem i s hosty ze sprinterského šampionátu Janem Dohnalem a Billy Latifem. Kdyňští mladíci obsadili vzhledem k pátečním jezdeckým chybám způsobeným nervozitou a sobotním problémům se servem až bronzovou příčku. Po závěrečné technické kontrole však byli z oficiálních výsledků vyloučeni.
„Přestože byla posádka našeho týmu diskvalifikována, hodnotíme práci a postup techniků jako profesionální a korektní. Následné rozhodnutí sportovních komisařů považujeme za správné a plně jej akceptujeme. Díly použité v převodovce totiž dle zjištění techniků skutečně plně neodpovídaly homologaci, přestože byly originální. Získali jsme je výprodejem skladu a při jejich instalaci došlo k uvedenému pochybení. Vzniklá situace nás hodně mrzí a chci se jménem týmu omluvit posádce za zmařené úsilí,“ vysvětluje a sportovně přiznává šéf týmu ROTO Petr Svoboda.
Tým teď rozhodně neskládá zbraně a připravuje se na další soutěže. „Chystáme se na jeden z vrcholů domácí sezóny - Rally Bohemia - a pevně věříme, že naše posádka předvede divákům standardně kvalitní sportovní výkon,“ dodává s optimismem Svoboda.
Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?
zobrazit článek >Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?
zobrazit článek >Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.