Českou soutěžní scénu čeká v následujícím roce několik podstatných změn a novinek. Jedna z nich se začátkem ledna zrodila i v týmu ČK motorsport.
„Sice to bylo o dva týdny později, ale krásnější vánoční dárek jsem snad ani nemohl dostat,“ radoval se minulý pátek při představení svojí nové závodní zbraně katovický pilot Jiří Trojan, když z dílny ve Strakonicích poprvé vytlačil vůz francouzské provenience Renault Clio R3 Maxi. „Jedná se o auto, se kterým vloni obsadil Francouz Pierre Campana třetí místo v juniorském mistrovství světa na Korsice. Ještě na podzim mělo absolvovat Rallye du Var, ale ze startu údajně sešlo. Je proto kompletně připraveno na sezonu,“ informoval Deník manažer týmu Jan Bláha.
Zatím je vůz pro všechny velkou neznámou. „Máme ho doma teprve od začátku ledna, takže jsem se s ním ještě nesvezl. Jen se kochám jeho technickými možnostmi,“ řekl Jiří Trojan. Rodinná posádka Jiří a Eva Trojanovi tak vymění osvědčený produkční Volkswagen Polo za silný soutěžní speciál skupiny A. „Plánujeme pět startů v mezinárodním republikovém šampionátu. Kromě Šumavy je jistý start na téměř domácí Rallye Český Krumlov,“ poodhalil letošní program jezdec.
Dámy ve sprintech
Druhá týmová posádka Martina Daňhelová a Martina Zikmundová si dnes už exTrojanův Volkswagen Polo 1.6 GTi vyzkoušela již vloni při sprintrallye ve Šternberku a Vsetíně.
„Sezonu děvčata zahájí na začátku května na úvodním podniku sprintového mistrovství Thermica Rally Lužické hory. Ve stejném šampionátu budou i nadále pokračovat a získávat další zkušenosti,“ uvedl Jan Bláha.
Winter trial je za dveřmi
První letošní akcí týmu ČK motorsport bude už 27. ledna tradiční dálková soutěž Winter trial, která už počtvrté v řadě zavítá na tratě Rallye Český Krumlov.
Pavel Kacerovský ; Českokrumlovský deník
Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?
zobrazit článek >Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?
zobrazit článek >Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.