aktuálně: 37 uzavírek, 3 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Změna bodování v Intercontinental Rally Challenge

27. ledna 2012

Po loňském trochu experimentálním ročníku se rozhodli organizátoři seriálu Intercontinental Rally Challenge poupravit předpisy pro bodování, na základě kterých se bude rozhodovat o titulu letošního šampiona.

Oproti sezóně 2011 vypadly z kalendáře Rallye Monte Carlo a Rally Scotland, naopak byly do něj zařazeny podniky v Irsku, San Marinu, Rumunsku a Bulharsku. Tím se navýšil počet podniků na celkových třináct. Eurosport Events se proto rozhodli navýšit počet bodovaných výsledků ze sedmi na osm.

Hodně kontroverzní bylo pravidlo udělující násobené body na posledních dvou soutěžích seriálu, což výrazně dopomohlo k titulu norskému mladíkovi Andreasi Mikkelsenovi. I tuto část pravidel se rozhodli organizátoři přehodnotit, nově se budou udělovat dvojnásobné body pouze z posledního závodu na Kypru.

Poslední opravdu zásadní změnou v předpisech je umožnění bodování vozům S2000 s motorem 1,6 Turbo při dodržení všech předpisů pro regionální šampionáty včetně maximální povolené velikosti restriktoru 30 mm.

AutoSport.CZ

Další články

3D tisk a autonomní vozidla: Jak se technologie podílí na vývoji chytrých aut

Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?

zobrazit článek >

Děti na kole na silnici: Kdy a jak je správně připravit na jízdu mezi auty?

Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?

zobrazit článek >

Styl na silnici: Nejlepší pánské účesy pro muže za volantem

Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.

zobrazit článek >